III Szkolny Turniej SCRABBLE

13 grudnia 2003 r. w Szkolnym Centrum Informacji Bibliotecznej i Medialnej już po raz trzeci odbył się Szkolny Turniej SCRABBLE, w którym wzięło udział 12 dwuosobowych drużyn reprezentujących 11 klas drugich.

Wśród gości specjalnych turnieju znalazła się p. dyr. Anita Lemańska uczestnicząca
w uroczystym otwarciu imprezy oraz p. dyr. Juliusz Sieradzon, który na zakończenie wręczył drużynom dyplomy i drobne nagrody. Uroczystość otwarcia obserwowali także: p. Krystyna Dolat i p. Jacek Saramonowicz oraz uczniowie klasy II G, a także przewodniczący kilku klas I i II. Organizatorzy zaprosili także ubiegłoroczne zwyciężczynie I Miedzygimnazjalnego Turnieju SCRABBLE ‘2003, Anię Banek i Anię Kolasińską z kl. III B, które dokonały losowania miejsc zajmowanych przez drużyny przy stolikach. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnej prasy.

Organizacją i sprawnym przeprowadzeniem imprezy zajęła się „mocna i przystojna” męska grupa z kl. III i i III F w składzie:

1.     Marcin Golonka kl. III i

2.     Łukasz Kwiatkowski kl. III i

3.     Milan Pilichowski kl. III i

4.     Kamil Piotrowicz kl. III i

5.     Grzegorz Różański kl. III i

6.     Artur Sobolewski kl. III i

7.     Michal Szablewski kl. III f

8.     Kamil Witkowski kl. III F

W niespełna godzinę rozgrywka eliminacyjna została zakończona i zgodnie z regulaminem do gry finałowej zakwalifikowały się 4 drużyny.

Po rozgrywce finałowej wyniki przedstawiają się następująco:

II D

Berenika Bartnik

Bartosz Szcześniak

II K

Tomasz Florczak

Grzegorz Wójciński

II i

Lidia Kaczmarek

Eliasz Prokopowicz

IV miejsce

II H

Kamil Majczak

Jan Marciszewski

W II Międzygimnazjalnym Turnieju SCRABBLE ‘2004 Gimnazjum nr 2 będzie reprezentować drużyna z klasy II D w składzie:

1. Berenika Bartnik

2. Bartosz Szcześniak

GRATULUJEMY

zwycięskiej drużynie i wszystkim grającym.

Nad organizacją i sprawnym przebiegiem imprezy czuwały nauczycielki bibliotekarki,
p. Małgorzata Sieradzon i p. Renata Chodorowska,

a informację na szkolnej stronie internetowej zamieściła p. Elżbieta Sobieszek.

CIEKAWOSTKI z przebiegu rozgrywki eliminacyjnej i finałowej:

·„najcenniejszy” wyraz udało się ułożyć drużynie z kl. II D i II K – za 45 punktów,

·najwięcej wyrazów - 22 - ułożyły drużyny z kl. II D i II K,

·wszystkie litery w rozgrywce /bez punktów ujemnych/ wykorzystały drużyny z kl. II B, II E i II K,

·najdłużej, bo pełną godzinę partię rozgrywały klasy: II D z II i.