IV Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny
,,O złote pióro Prezydenta miasta Kutno”

W dniu 28.03.2007 r. w Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie
odbył się IV Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny ,,O złote pióro Prezydenta miasta Kutno”. Wzięło w nim udział 42 gimnazjalistów. Uczniowie zmagali się o ,,złote pióro” ufundowane przez patrona przedsięwzięcia Prezydenta Miasta Kutno.
Mistrzem ortografii została Marta Klosse uczennica kl. III c Gimnazjum nr 2 i otrzymała z rąk Pana Zbigniewa Wdowiaka Wiceprezydenta Miasta Kutno ,,złote pióro”.
Drugie miejsce egzekwo zajęli uczniowie Weronika Mojsej z kl. III a Gimnazjum nr 1 w Kutnie oraz Michał Banasiak z kl. III b Gimnazjum nr 3 w Kutnie. Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Olejniczakowi, uczniowi Gimnazjum nr 3 w Kutnie.
Uczniowie otrzymali słowniki ortograficzne.
Pozostałym uczestnikom Pan Wiceprezydent i organizator konkursu Dyrektor Gimnazjum nr 2 wręczyli dyplomy.
Dziękujemy za zaangażowanie w realizacji w IV edycji konkursu.

Dyrektor Gimnazjum nr 2 Juliusz Sieradzon
i nauczycielki języka polskiego