Andrzejki w klasie III d

                                            fot. Barbara Sobieszek

Dziś, 29 listopada 2005, nasza klasa świętowała Andrzejki. Przygotowaliśmy wiele wróżb andrzejkowych wspólnie z naszą nauczycielką języka angielskiego, panią Anną Pławską. Oczywiście wszystkie instrukcje odbywały się w języku angielskim.

Jedną z pierwszych wróżb było przelewanie wosku przez dziurkę od klucza. Następnie staraliśmy się odczytać kształt wosku i jego symbolikę. Niektóre kształty były trudne do zidentyfikowania, lecz nasza wyobraźnia nie zawiodła nas. To było wyzwanie! Kolejna wróżba to przebijanie papierowego serca szpilką. Potrzebne nam były dwa serca, jedno dla chłopców z imionami ich przyszłych dziewczyn, a drugie z imionami chłopców dla dziewczyn. Niektóre imiona były rzeczywiście oryginalne, inne zaś staromodne, dlatego też śmialiśmy się do łez. Największą atrakcja spotkania był kącik wróżki.  Naszych dwóch kolegów klasowych przepowiadało nam przyszłość z ręki oraz z magicznych kart.

Zaprosiliśmy również innych nauczycieli, aby wspólnie z nami poznali swoją przyszłość i ... sprawdzili swój angielski. Niektórzy z nich byli na tyle odważni, że skorzystali z umiejętności naszych klasowych wróżekJ

W trakcie wróżenia korzystaliśmy ze znajomości struktur gramatycznych służących do opisywania przyszłości, takich jak struktura going to, czas Future Simple, czas Present Continuous.

Czas minął bardzo szybko, lecz bawiliśmy się naprawdę dobrze. Niestety nie udało nam się zaprezentować wszystkich wróżb, które przygotowaliśmy na poprzednich lekcjach języka angielskiego. Zachęcamy was jednak do wróżenia w gronie najbliższych przyjaciół, znajomych i rodziny. Wielka frajda! Było super!

Ps. Miłej zabawy podczas oglądania zdjęć! Ucz się angielskiego i baw sięJ

Uczniowie z III d

wraz

z nauczycielem języka angielskiego