DNI JĘZYKA POLSKIEGO W GIMNAZJUM NR 2 W KUTNIE

„Przeszłość jest treścią naszej tożsamości także i dzisiaj.”

Jan Paweł II

Każdego roku, w ramach obchodów Dni Języka Polskiego w Gimnazjum nr 2 w Kutnie, promowany jest wśród młodzieży język ojczysty i ojczysta literatura. Organizowane są konkursy, redagowane gazetki tematyczne, prezentowana jest twórczość literacka gimnazjalistów. Podejmowanym przedsięwzięciom zawsze towarzyszy określony motyw literacki lub polski twórca. W bieżącym roku szkolnym obchody przebiegały pod hasłem: „Spotkanie z twórczością Jana Pawła II”, projekt opracowały panie Katarzyna Narkiewicz i Karolina Jagodzińska. Skierowany był do uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich Projekt miał charakter interdyscyplinarny i zespołowy. Realizowali go wszyscy poloniści na lekcjach języka polskiego, katecheci na lekcjach religii, w trakcje różnych działań poza zajęciami i w czasie własnym. Celem projektu było uczczenie pamięci polskiego papieża Jana Pawła II.

W trakcie realizacji projektu przeprowadzono następujące konkursy:

* recytatorski

I m. – Małgorzata Stanik kl. III f,

II m. - Marta Radzimierska kl. I h,

III m. - Alicja Siuda kl. II d,

* plastyczny

I m. - Damian Olejniczak kl. III a,

II m. - Paulina Sokołowska kl. II i,

III m. - uczniowie Robert Możdrzeń i Konrad Salamon kl. III g,

* literacki

I m. – Martyna Matusiak kl. II e,

II m. - Magdalena Karpiak kl. I f,

III m. - Adrianna Flisowska kl. I f,

* literacko – multimedialny

I m. – Marlena Kraska kl. II f,

II m. - Kamil Kluka i Konrad Włodarczyk kl. III c,

III m. - Paulina Wiśniewska kl. I b i Maciej Mikołajczyk kl. I h.

Zwycięzcom wręczono nagrody podczas uroczystego podsumowania, które wzbogacił montaż słowno – muzyczny „Tu es Petrus”, poświęcony tekstom papieża Jana Pawła II.

(wiad. i fot. K. Narkiewicz)