ARYSTOTELES W KUTNIE

DODATKOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE I POZASZKOLNE
KOMUNIKACJA JĘZYKOWA – JĘZYK NIEMIECKI

15 grudnia 2010 r podczas zajęć z komunikacji językowej w zakresie języka niemieckiego realizowany był temat: „Jesteśmy dobrymi kucharzami – robimy sałatkę”. Podczas kolejnego spotkania z Panią Magdaleną Krajewską uczniowie poznawali słownictwo pojawiające się w przepisach kulinarnych, porządkowali przepisy, tworzyli je na podstawie materiału graficznego. Pracując w grupach, młodzież utworzyła swoje przepisy na sałatkę. Zespoły wymieniły się powstałymi przepisami i w ten sposób każda grupa musiała wykonać sałatkę według przepisu opracowanego przez kolegów i koleżanki. Wszyscy właściwie je odczytali i zrozumieli, jak wykonać potrawy. Przygotowane sałatki, można było skosztować. Były bardzo smaczne, a uczniowie okazali się dobrymi kucharzami.