ARYSTOTELES W KUTNIE

Od 2 listopada 2010 roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie przez dwa lata wdrażany będzie projekt „Arystoteles w Kutnie” realizowany przez Miasto Kutno współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Mottem projektu jest jedna z sentencji Arystotelesa:

„ Człowiek wykształcony i nieuk różnią się od siebie jak żywy i martwy”.

Główne założenie projektu dotyczy wyrównywania szans edukacyjnych uczniów oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych. Do realizacji celu zostaną wykorzystane m.in. opracowane przez wykwalifikowanych nauczycieli m.in. autorskie programy rozwijające kompetencje kluczowe. Oferta dla uczniów jest bardzo bogata. Projekt przewidział bowiem przeprowadzenie:

• dodatkowych zajęć dydaktyczno - wyrównawczych oraz specjalistycznych,

• zajęć z zakresu doradztwa i opieki pedagogiczno - psychologicznej,

• dodatkowych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych,

• zajęć w zakresie poradnictwa i doradztwa edukacyjno - zawodowego.

Ponadto zakłada udział uczniów w wycieczkach edukacyjnych, wycieczkach do zakładów pracy oraz
w projektach.

Realizacja projektu pozwala również na wdrożenie „programu i narzędzi do nowoczesnego zarządzania szkołą” obejmującego elektroniczny dziennik lekcyjny, co umożliwi rodzicom stały wgląd w postępy swoich dzieci.

Dzięki projektowi znacząco poszerzyła się szkolna oferta edukacyjna, która adresowana jest zarówno do uczniów uzdolnionych jak i tych, którzy z różnych przyczyn nie potrafią sprostać wymaganiom.

Możliwość uczestniczenia w zajęciach zapewnia uczniom pełny rozwój kompetencji kluczowych oraz sukcesy edukacyjne i egzaminacyjne. Pozwala także na wyrównanie szans edukacyjnych naszej młodzieży.

HARMONOGRAM FORM WSPARCIA W RAMACH PROJEKTU „ARYSTOTELES W KUTNIE”

ZAJĘCIA W ZAKRESIE DORADZTWA I PORADNICTWA EDUKACYJNO - ZAWODOWEGO

DODATKOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE I POZASZKOLNE KOMUNIKACJA JĘZYKOWA