XII RAJD PIESZY

ŚLADAMI HISTORII I ZABYTKÓW KUTNA

7 maja 2005 r. grupa młodzieży pod opieką p. Elżbiety Sobieszek i w towarzystwie p. Małgorzaty Sieradzon wzięła udział w XII Młodzieżowym Rajdzie Pieszym Śladami historii i zabytków Kutna. Organizatorami rajdu byli: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Kutnie. Celem rajdu było: poznawanie historii i zabytków Kutna – naszej „małej ojczyzny”, czynny udział w imprezach organizowanych przez Towarzystwo, propagowanie wśród młodzieży szkolnej turystyki i czynnego spędzania wolnego czasu. Początek – „Dworek Modrzewiowy”, a koniec trasy znajdował się w Parku Wiosny Ludów przed budynkiem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego. Nasza grupa zabrała ze sobą znicz w celu zapalenia go w wybranym miejscu Pamięci Narodowej w Kutnie.

Na mecie rajdu odbył się Konkurs Historyczny, dotyczący historii i zabytków Kutna (wiedza zdobyta podczas rajdu), w którym uczestniczyło 5 uczestników rajdu, reprezentujących poszczególne grupy. Basia Sobieszek zajęła II miejsce w konkursie historycznym.

Grupy uczestniczące w rajdzie otrzymały pamiątkowe dyplomy, natomiast uczestnicy Konkursu Historycznego otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek identyfikacyjne rajdu.

oprac. i fot. E. Sobieszek