ZAJĘCIA FERIE 2005

W okresie od 14 do 18 lutego 2005 roku, w Szkolnym Centrum Informacji Bibliotecznej i Medialnej Gimnazjum nr 2 im. J. Marszałka Piłsudskiego w Kutnie odbyły się zajęcia dla uczniów spędzających ferie w mieście. Brało w nich udział trzydzieścioro dzieci.

W pierwszym dniu młodzież wykonywała techniką origami i kirigami Serce, temat związany z Dniem Świętego Walentego. Inspiracją do zajęć był seans filmowy Dirty Dancing II.

W drugim dniu młodzież uczestniczyła w wirtualnym konkursie skoków narciarskich. Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy II E Tomasz Folman, który otrzymał w nagrodę płytę z systemem operacyjnym LINUX EduCD. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i serduszka. Linux prezentowany był przez Krzysztofa Sobieszka ucznia II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Kutnie w trzecim dniu zajęć.

W dwu kolejnych dniach młodzież zapoznała się z programami edukacyjnymi będącymi na stanie Szkolnego Centrum Informacji Bibliotecznej i Medialnej. Ponadto poznała portale edukacyjne przeznaczone dla młodzieży w ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, w której to szkoła bierze udział.

Organizatorami zajęć były nauczycielki: mgr Elżbieta Sobieszek /n-el/
i mgr Renata Chodorowska /Szkolne Centrum Informacji Bibliotecznej i Medialnej/.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Tomasz Folman

II miejsce - Łukasz Stasiak

III miejsce - Marcin Sobczak

Najdłuższy skok – 133,5 – Łukasz Stasiak, Mateusz Graczyk,

Najwyższa nota – 141,2 – Mateusz Graczyk,

Osoby odpowiedzialne za organizację Turnieju Skoków Narciarskich - FERIE 2005:

Paweł Sieradzon kl. IIc, Przemysław Poświatowski kl. IIc, Barbara Sobieszek kl. IId,

Opiekunowie: mgr Elżbieta Sobieszek, mgr Renata Chodorowska.

(oprac. Barbara Sobieszek)