III edycja konkursu MOJE FINANSE Z KLASY DO KASY

W dniu 20 marca 2006 r. w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyły się finały regionalne III edycji konkursu MOJE FINANSE Z KLASY DO KASY. Udział wzięło 20 najlepiej notowanych komitetów inwestycyjnych z województwa łódzkiego (uczniowie szkół średnich i gimnazjów).

Z naszego gimnazjum aż dwa komitety pracujące pod opieką mgr Elżbiety Sobieszek, zakwalifikowały się do finału regionalnego (283 Komitety Inwestycyjne wzięły udział w województwie). Komitet inwestycyjny GM2Kutno-4 (liderzy: Jan Rzymkowski i Maciej Mikołajczyk) zajął I miejsce w województwie po 8 tygodniach inwestowania, a komitet Ogame'acy (liderzy: Mateusz Rogoziński i Marcin Majtczak) - V miejsce w województwie.

20 marca, każdy komitet otrzymał do rozwiązania test składający się z 30 pytań o różnym stopniu trudności, dotyczących zagadnień omawianych na stronach Konkursu, publikowanych w lokalnych wydaniach Gazety Wyborczej oraz na stronie internetowej www.gazeta.pl/zkdk od 29 listopada 2005 r. do 7 marca 2006 r.

Zwycięzcą Finału Regionalnego został Komitet Inwestycyjny GM2Kutno-4 uzyskując najwyższą łączną sumę wirtualnych środków pieniężnych i tytuł PIERWSZY INWESTOR ROKU 2006 województwa łódzkiego. Będzie reprezentować województwo w Finale Ogólnopolskim w sobotę 25 marca 2006 r. w Warszawie w siedzibie Agory S. A..

Komitet inwestycyjny Ogame'acy zajął IX miejsce w województwie łódzkim.

Opracowanie: mgr Elżbieta Sobieszek